Atletika Stará Boleslav

2.kolo ligy žen

Máme za sebou druhé kolo ligy mužů a žen, ve kterém jsme získaly více bodů než v prvním, ale stačilo to opět jen na šesté místo.  V pořadí po dvou kolech jsme bohužel spadly až na předposlední sedmou příčku. V prvním kole bylo družstvo Mostu čtvrté, teď jsme ho 5 bodů porazily a porazily jsme  i Mladou Boleslav, která se  doma vytáhla a byla čtvrtá. Vlastně se Most s Mladou Boleslaví v pořadí vyměnily. Těmito  přesuny jsme se v pořadí po dvou kolech  až  na sedmém místě.  V kole jsme přišly o body Silvie Koudelkové, které zkolabovala  po doběhu 400 m  a na další závody již nemohla nastoupit. Další ztráta bodů přišla s nevolností Lucie Zazvorkové, která mi až do

Zobrazit celý článek »

Trojutkání – závody minipřípravky

V sobotu 25.5.2024 se na stadionu v Houštce uskutečnily závody minipřípravky. Na závody našich nejmenších atletů a atletek jsme pozvali dva blízké atletické oddíly – Líbeznice a Neratovice. Závodů se účastnilo celkem 112 dětí. Za velmi pěkného počasí si děti zazávodily v atletickém trojboji – 50m, dálka a míček. Děti byly rozděleny do jednotlivých kategorií dle ročníku a s spolu s trenérem zvládly všechny 3 disciplíny. Dětem z našeho oddílu se velmi dařilo a získaly celkem 13 medailí z 18 možných. Jmenovitě: Matěj Altman, Lukáš Kekrt, Ella Haasová, Rozálie Libertin, Adéla Navrátilová, Tadeáš Mašín, František Sak, Šimon Jelínek, Elena Simonová, Agáta Votrubcová, Tobiáš Soukup, Johana Špelinová a Zuzana Horní. Patří jim ještě jednou velká gratulace! Na závěr závodů se běžely 3 běhy štafet 8x200m dle ročníků. Do

Muži ASB třetí po úvodním kole I. ligy

V sobotu 11.5. proběhlo na domácí půdě první kolo letošní prvoligové soutěže. Družstvo mužů závodí, stejně jako v minulých letech, v I. lize skupiny B. Oproti loňskému ročníku je nováčkem ve skupině tým Nového Města nad Metují. Muži Sparty Praha sestoupili do druhé ligy a Jeseniova byla přeřazena do skupiny A. Celkem je tedy v soutěži 7 družstev. Soupiska mužů obsahuje pro letošní rok několik posil. Z Mladé Boleslavi k nám přestoupil skvělý dálkař Patrik Medáček, který v rámci prvního kola ovládl soutěž dálkařů. Nováčky v týmu jsou také vrhač Michal Černý a štrekař Luboš Gaisl. Dále se podařilo získat hostující atlety, kteří jsou však pro fanoušky ASB již dobře známí. Z Dukly nás podpoří Šimon Procházka, Tomáš Tláskal a

1.kolo ligy na domácí půdě

Máme za sebou první kolo soutěže, v začátku závodů to pro nás nevypadalo dobře. Byly jsem stále na posledním místě, ale pak se vše obrátilo k lepšímu a v konečném hodnocení jsme obsadily šesté místo. V předešlých letech jsme většinou bojovaly o přední příčky, ale letos bude pro nás problematičtější. Velice nám chybí Klárka, která získávala v každém kole přes 30 bodů. Nepodařil se přestup tyčkařky Natálie Krubové a také velmi chybí body  zraněné Adélky Žemličkové. Chybí také Bára Veselá, která hostuje v Extralize za Olymp Praha a Jana Čapková, která přešla do veteránů. K 1. kolu jsme nastoupily v plném počtu 24 závodnic. Neobsadily jsme pouze tyč, výšku a nebodovaly jsme na 100 m a oštěpu. Za družstvo nastoupilo

Memoriál Kláry Holcové

5. 5. 2024 se na stadionu ve Staré Boleslavi uskutečnil první ročník Memoriálu Kláry Holcové ve vrhu koulí. Jednalo se o událost, pořádanou na počest jedné z nejlépe bodujících ligových závodnic, talentované koulařky a skvělé studentky, Kláry Holcové, která se stala v loňském prosinci obětí útoku na Filozofické fakultě. Její domácí atletický stadion bude, na její počest, každoročně pořádat tento memoriál, aby všichni přátelé a příznivci atletiky mohli zavzpomínat na Kláry fenomenální úspěchy, které zvládla do svých 20 let. V rámci memoriálu byla za přítomnosti rodiny, zástupců vedení vysoké školy a přátel slavnostně odhalena vzpomínková kovová plaketa jmenované. Na atletickém stadionu Houšťka byly k vidění výkony republikové úrovně. Vítězkou prvního ročníku Memoriálu Kláry Holcové ve vrhu koulí se stala Martina Mazurová z Atletického klubu Olomouc,